רשת הצהרונים שלנו, הפועלת משנת 2001, מציעה את הפתרון המושלם עבור ילדיכם, כמסגרת חינוכית המשכית המספקת לכם ולילדיכם מסגרת חינוכית, איכותית ומעשירה, בסביבה חמה, אוהבת ובטוחה – קרוב לבית.

האני מאמין שלנו

ילדים הם העתיד שלנו, ולכן, יצירת סביבה בטוחה, חמה, אוהדת ומעשירה עבור הילד היא עבודה של שליחות בעינינו. זהו הרעיון המוביל את הצוותים החינוכיים והוא מיושם הלכה למעשה בכל אחת מהפעילויות והתוכניות ברשת הצהרונים שלנו.

טובת הילד, בטחונו, התפתחותו ואושרו מושפעות בין היתר, ממערכת הקשרים המתקיימת בין כל הגורמים הטיפוליים/פדגוגיים בעולמו של הילד, ולכן אנו מטפחים מערכת קשרים הדוקה הן עם הצוות בבית הספר והגנים והן עם ההורים, בשותפות גדולה ובשקיפות מלאה.

הבסיס לכל אלה, הם בראש ובראשנה הבטיחות והביטחון של ילדיכם, ולכן אנו מקפידים על כך בייתר שאת.

הצוות החינוכי

אנשים אוהבים, סבלנים, חמים, יציבים ובעלי הכשרה הם המודל שעומד לנגד עינינו כשאנו חושבים על מהו איש חינוך שראוי לטפל בילדים.

צוותי הצהרונים שלנו נבחנים בקפידה טרם קבלתם לעבודה ובמהלך עבודתם השוטפת.

הצוותים עוברים הכשרה מקיפה ומלאה לפני פתיחת שנת הלימודים והדרכות שוטפות בנושאים פדגוגיים, רגשיים, ביטחון, בטיחות, והכשרה על ידי גורמים מקצועיים כגון מד"א.

צוותי הצהרון מבוקרים על ידי הרכזות הפדגוגיות שמגיעות לצהרונים פעם בשבוע ויותר. הרכזות עושות תצפיות, מתדרכות, עוזרות במידת הצורך ומטפלות במקרים בהן יש צורך בהתערבותן.

תכניות פדגוגיות ופיקוח

התוכניות הפדגוגיות בצהרוניות נבנות מתוך הכרות והבנה של צורכי הילדים והתפתחותם הקוגניטיבית, רגשית, חברתית, פיזית ושפתית.

התוכניות מנוסחות בהלימה לתוכניות במסגרות הפורמליות של הילדים ולאירועים ומועדים שונים בלוח השנה.

הן כוללות מגוון רחב של פעילויות שמטרתן הקניית מיומנויות, ערכים וכישורי חיים, כגון: פיתוח מיומנויות חברתיות, מיומנויות קוגניטיביות, מיומנויות תקשורת, כבוד הדדי, עזרה לזולת, הרגלי אכילה נכונים, תחושת שייכות, זהות עצמית ועוד.

צוותי הצהרונים עוברים השתלמויות ומקבלים כלים מקצועיים לשיפור וייעול עבודתם ביישום התוכניות באופן שוטף.

תפריט בריא ומזין

בצהרוניות שלנו אנו שמים דגש על אוכל בריא, מזין וטעים.

ארוחת הצהריים הינה ארוחה בשרית, ביתית, כשרה ומזינה הכוללת את כל אבות המזון, מנת חלבון, פחמימות מלאות [40%], ירקות מבושלים ופירות טריים.

הבשר בתפריט הינו אמיתי ואינו מעובד, ללא חומרים משמרים והמנות מופחתות נתרן וסוכר. אנו נותנים מענה לילדים צמחוניים ולילדים אלרגניים.

ארוחת הצהריים שלנו מסופקת על ידי קייטרינג מורשה המחזיק בכל התעודות הנדרשות על פי תקנות משרד הבריאות, בפיקוח משרד הבריאות ובפיקוח תזונאית מוסמכת.

הקשר עם ההורים

אנו רואים בהורים כשותפים מרכזיים וחשובים לדרך בטיפול בילדים. הדגש הינו על שקיפות מלאה מצד אנשי הצוות והנהלת הצהרונים.

בכל כיתת צהרון אנו יוצרים קבוצת ועד בכדי לעדכן ולקבל משוב על מנת שנוכל להיות מעודכנים וקשובים להערות מצד ההורים.

בכל בעיה הצוותים מונחים לעדכן את הורה הילד במיידית ובמידת הצורך הנהלת הצהרון מעורבת.

עוד דברים שצריך לדעת עלינו

צהרוניות אם המושבות הינה חברה מוכרת ע"י התמ"ת.

הנהלת צהרוניות אם המושבות נמצאת בקשר ישיר ושקיפות מלאה מול הרשות עימה היא עובדת. הדבר חשוב למהלך העבודה התקינה וכן קבלת גיבוי במידת הצורך.

פעילות הצהרוניות מתקיימת במבנה הגן /בית הספר וללא צורך בהסעות.